غذاهای ازبکی یکی از لذیذترین غذاهای جهان هستند و طی قرن ها بهترین دستور العمل های فرهنگ های همسایه را برای ایجاد یک غذای خوش طعم و رضایت بخش اقتباس کرده است. ویژگی برجسته غذاهای ازبکستانی در مقایسه با همسایگان آسیای مرکزی این است که آنها نه تنها از غذاهای گوشتی بلکه سبزیجات و سالاد نیز لذت می برند. در واقع میوه و سبزیجات ازبکستان آنقدر خوب هستند که به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.
اما همیشه اینگونه نبوده تا قرن 19 رژیم غذایی محلی بیشتر شامل گوشت، خمیر، شیر و غلات بود.
در این کشور گوشت اسب نیز به عنوان یک غذای لذیذ استفاده می شود، در حالی که گوشت مرغ محبوبیت کمتری دارد. غذاهای دریایی مانند ماهی در این کشور محصور در خشکی، نسبتاً غیر معمول است. غذای ازبکستان سرشار از چاشنی هاییست که طعم غذا را برجسته می کند و طعم دلپذیرتری به جا می گذارد.
مردم ازبکستان بسیار مهمان نوازی بوده و هرگز نمی گذارند مهمانان گرسنه بمانند.

غذاهای گوشتی ازبکستان

کباب که به آن شیشلیک می گویند یکی از غذاهای اصلی گوشتی در ازبکستان است. شیشلیک انواع مختلفی دارد،و از موادی ازجمله: گوشت چرخ کرده گاو، گوشت گوسفند، گوشت گاو، مرغ، جگر و سبزیجات استفاده میشود. این غذا را هر کسی نمی تواند لطیف، آبدار درست کند، دستور العمل های مخفی آنها اغلب دهان به دهان منتقل می شود.
معروف ترین کباب، کباب کازان است که با گوشت بره درست می شود و در قابلمه با پیاز، سیب زمینی و سبزی سرخ می شود.
دیملاما نوعی کباب است که گوشت را با سبزیجات در قابلمه بزرگی به صورت لایه لایه می چینند و بخارپز می کنند.
کووردوک نوعی کباب با پیاز، سیب زمینی و کمی آب است.
اما معروف ترین غذای گوشتی ازبکستان پلو (پلوف) است. به طور سنتی، پلو توسط مردان پخته می شود. حتی یک کلمه خاص برای این آشپزها وجود دارد – اوشپز، عنوانی که باید به دست آورند. هر منطقه در ازبکستان پلو مخصوص به خود را دارد، اما اساس آن همیشه یکسان است – گوشت، برنج، پیاز، هویج ، ادویه جات و ترشی جات.
شاولا غذایی است که از همان مواد پلو درست می‌شود و تهیه آن راحت‌تر است.

سوپ ها در ازبکستان

شورپا که از گوشت بره و سبزیجات بدون استخوان تهیه می شود، معروف ترین سوپ ازبکستان است. برای پختن شورپا ، گوشت را قبل از پختن سرخ می کنند..
لغمان با گوشت، سبزی و رشته های خانگی درست می شود که با دست به شکلی سرگرم کننده کشیده می شود.
مشهوردا سوپ غلیظی است که از برنج و ماش درست می شود.
ماستاوا یک سوپ برنج با گوشت گاو و سبزیجات است که اغلب با خامه ترش سرو می شود.
نوهات شورک یک سوپ نخود با گوشت است که معمولاً با یک تکه سوسیس اسب سرو می شود.

نان

تصور غذاهای ازبکی بدون مهمترین جزء یعنی نان، غیرممکن است. ازبک ها برای نان احترام زیادی قائل هستند و به جای بریدن با چاقو با دست تقسیم میشود و هرگز نباید آن را به صورت رو به پایین قرار داد یا دور انداخت. معروف ترین نان ازبکستان نانی سفید به نام نان است که به شکل دایره در می آید و در تنور سفالی پخته می شود.
ازجمله نان های ازبکستان میتوان به، ابی نون (تهیه شده با مخمر و آب)، پاتر نان (نان سنگین تری که با شیر درست می شود) و نان های پولکی اشاره کرد. مانند پلو، هر منطقه در ازبکستان تنوع نان، خود را دارد. مثلاً در سمرقند نان را می‌توان با پیاز و گوشت درست کرد. در تاشکند پتیر نان رایج است و در فرغانه کاتلاما، نان مسطحی که با کره یا شیر ترش چرب می شود، رایج است.

میوه ها و شیرینی های ازبکستان

در ازبکستان تقریباً در هر زمانی از سال می توانید از میوه ها و خربزه ها لذت ببرید. در اواخر بهار، تابستان و پاییز زردآلوهای فصلی آبدار، گیلاس شیرین و ترش، سیب، آلو، هلو، لیمو، انجیر، انگور، انار، به، خرمالو و بسیاری از انواع خربزه ها وجود دارد. در زمستان سیب، پرتقال و میوه های خشک موجود است. خربزه و زردآلو خشک شده ازبکستان به نام تورشک بسیار خوشمزه است.
بادام زمینی لعاب شکری اغلب با چای سرو می شود، اما همچنان حلوا معروف ترین شیرینی ازبکی است.
پشمک حلوایست که از صدها نخ نازک و شیرین بافته می شود.
پروردا، نباتی است که در دهان آب می شود. کوزیناکی آجیلی است که همراه با عسل قالب زده می شود. باقلوا نوعی شیرینی پفی است که در عسل یا شربت شکر خوابانده می شود و چاک چاک تکه های کوچکی از خمیر است که در روغن سرخ شده و در عسل خوابانده می شود.
سوملک یک غذای سنتی با گندم جوانه زده شده است که برای نوروز تهیه می شود و باید تقریباً یک روز در یک دیگ بزرگ بجوشد و مدام هم زده شود.

محصولات لبنی ازبکستان

محصولات لبنی ازبکستان نیز بسیار محبوب هستند و ممکن است به عنوان یک غذای مستقل یا چاشنی با سوپ یا غذاهای اصلی مصرف شود.
کاتیک یک شیر ترش تخمیر شده است.
سوزما ماستی است که با فشار دادن مایع اضافی از کاتیک تهیه می شود.
کاتیکلی یک سوپ بر پایه کاتیک با گوشت، برنج و سبزیجات است.
چالوپ یک سوپ سرد است که از سبزیجات ریز خرد شده و کاتیک رقیق شده با آب تهیه می شود.