به گزارش سرويس مطبوعاتي وزارت سرمايه گذاري و تجارت خارجي ازبکستان، در 17 نوامبر، جلساتي با سران شركت هاي مطرح فرانسوي برگزار شد.

طرفین در مورد چشم انداز همکاری در چارچوب پروژه های سرمایه گذاری در ازبکستان گفتگو کردند. به ویژه، نمایندگان تعدادی از وزارتخانه ها و ادارات جمهوری ازبکستان در مورد علاقه خود به این همکاری در این دیدارها صحبت کردند.

در این دیدار که با مدیرکل آلستوم، هانری پوپارت لافارژ، امکان اجرای راهکارهای توسعه یافته این شرکت در حوزه حمل و نقل عمومی شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. طرف ازبکی نیز علاقمند به نوسازی پارک ها بود. نتیجه این نشست حصول توافق در مورد ادامه کار مشترک در زمینه توسعه پارامترهای فنی و اقتصادی بود. آلستوم یک شرکت مهندسی پیشرو است که در کنار فعالیت در حمل و نقل ریلی، در زمینه مدیریت دیجیتال حمل و نقل و جریان مسافر نیز فعالیت می کند.

 

همچنین جلسه ای با سباستین کلرک، مدیر اجرایی Voltaliya برگزار شد.Voltaliya یک شرکت فرانسوی است که با تاسیسات تولید برق سر و کار دارد. مجموع ظرفیت تاسیسات آن تا به امروز 1.9 گیگاوات است. این شرکت در 20 کشور در سراسر جهان فعالیت می کند. در این جلسه بحث شد که آیا این شرکت می تواند در پروژه های سرمایه گذاری جدید برای ساخت نیروگاه های خورشیدی و بادی در ازبکستان مشارکت کند.

هیئت ازبکستانی با ابراز علاقه به همکاری، تاکید کرد که شرکت فرانسوی دارای تجربه گسترده در ایجاد ژنراتورهای الکتریکی در شرایط مختلف جهانی، با قابلیت اطمینان بالا و سطح بالای کیفیت کار است. این شرکت نیز به نوبه خود تمایل خود را برای افتتاح نمایندگی در کشور ازبکستان و ساخت تعدادی تاسیسات انرژی جایگزین اعلام کرد.

سومین جلسه با نیکلاس میس، مدیرعامل معدن اورانو بود. با وی نیز در خصوص همکاری های سرمایه گذاری  گفتگو شد. طرف فرانسوی برای ادامه همکاری ابراز علاقه کرد و هیئت ازبکستان به شرکت اطمینان داد که این وزارتخانه آماده ادامه حمایت کامل از سرمایه گذاران در اجرای پروژه های مشترک است.

منبع