مجتمع گردشگری و تفریحی صوفا در منطقه جیزاخ، افتتاح شد و 700 هکتار زمین برای احداث تاسیسات مجتمع صوفیه در منطقه توچال اختصاص یافته است.

در مراسم افتتاحیه این مجتمع گردشگری نمایندگان مجلس سنا، روسای وزارتخانه ها و ادارات، مردم، رسانه ها، هنرمندان مشهور، سرویس اطلاع رسانی شورا حضور داشتند.

با بودجه ای که  Asakabank، Turonbank و Uzsanoatkurilishbank برای گردشگری این منطقه اختصاص دادند ساخت سه هتل با 240 تخت در جیزاخ به پایان رسید.

در چارچوب فرمان رئیس‌ جمهور ازبکستان در ماه آوریل (2021)، هتل‌ ها، امکانات فرهنگی و تفریحی، مراکز خرید ​​بیشتری در این منطقه ساخته می‌ شود.

ساخت تله کابین مدرن از استراحتگاه ضامین تا فلات صوفه به طول 2160 متر در حال انجام است که توان خروجی آن 500 نفر در ساعت است.

استراحتگاه تمام فصل Suffa 2400 Plateau و مجموعه Uriklisoy نیز در این مجموعه تاسیس می شوند. این مجتمع باید دارای زیپ لاین، پد هلیکوپتر و موارد دیگری نیز باشد.

زمین های مناطقی که پتانسیل گردشگری در آن ها وجود دارد از طریق مزایده آنلاین به سرمایه گذاران واگذار می شود.

کارآفرینان فعال در این منطقه مزایایی دریافت خواهند کرد که مهمترین آن معافیت از عوارض گمرکی تا سال 2024 برای واردات تجهیزات مربوط به تاسیس نیروگاه های تجدید پذیر در منطقه است.

بر اساس این مصوبه، مدت فعالیت منطقه گردشگری 30 سال با امکان تمدید بعدی آن خواهد بود.

منبع